زیتون چی
زیتون چی

زیتون هلیلان

طرح توسعه باغات زیتون هلیلان سه سال دیگر تکمیل می‌شود

ایلام – ایرنا – رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان ایلام در مورد طرح توسعه باغات زیتون هلیلان گفت: طرح باغات هلیلان هم‌اکنون ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و افق کلی برای تکمیل این طرح با اشغال‌زایی ۱۰۰ نفر سه سال در نظر گرفته شده است.

رحمت الله قیصوری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این پروژه با مدیریت جهاد کشاورزی استان و از سال ۹۷ آغاز شده است و ایجاد ایستگاه تامین آب، منبع ذخیره آب و خطوط انتقال برق و در نهایت احداث ۵۰۰ هکتار باغ زیتون از مشخصات این طرح است که با هدف اشتغالزایی و کمک به تولید روغن در کشور احداث می شود.

وی برآورد میزان افزایش تولید سالانه طرح را ۲ هزار و ۵۰۰ تن در سال و برآورد ارزش میزان افزایش تولید سالانه در دوران بهره برداری را ۱۲۵ میلیارد ریال ذکر کرد و در مورد اعتبارات این پروژه هم اظهار داشت: برای اجرای کامل این طرح ۸۰ میلیارد ریال برآورده شده است و تکمیل آن به ۵۰ میلیارد ریال نیاز دارد.

قیصوری با اشاره به طرح پرورش ماهی در قفس پشت سد سیمره هم گفت: این طرح توسط سازمان جهاد کشاورزی در سال ۹۶ شروع شد و هم اکنون ۶۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و مدت زمان در نظر گرفته شده برای اجرای این طرح چهار سال است.

وی توضیح داد: در قالب این پروژه سالانه با خرید بچه ماهی و پرورش آنها در ۲۰ قفس، ماهی های بالغ پرورشی روانه بازار مصرف می شوند و همچنین این طرح زمینه اشتغال ۱۰۰ نفر و تامین مواد غذایی پروتئینی استان را فراهم می کند.

قیصوری برآورد میزان افزایش تولید سالانه این طرح را سه هزار تن در پایان هر دوره ذکر کرد و برآورد ارزش میزان افزایش تولید سالانه در دوران بهره برداری را ۵ .۱۸۷ میلیارد ریال عنوان کرد و در مورد اعتبارات طرح نیز اضافه کرد: ۹۰۰ میلیارد ریال مجموع اعتبارات این پروژه است که تاکنون ۶۰۰ میلیارد ریال آن هزینه شده و برای تکمیل طرح به ۳۰۰ میلیار ریال دیگر نیاز است.

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code